סדנת אקרובלאנס

סדנת אקרו לאירועים וקבוצות בלבד

סדנת אקרובלאנס לאירועים ןלקבוצות

זה אקרו? אקרובלנס? אקרובאלנס? או שבכלל אקרובאלאנס?
איך רושמים את זה? אני משער שאם הגעתם לקרוא את השורות האלה ככל הנראה גוגל הצליח להבין לבד מה חיפשתם.
אקרובלאנס היא ללא ספק אומנות מורכבת לפחות כמו הבחירה היכן להניח את הא' אך ללא ספק מהנה יותר. משנה לשנה אני מקבל יותר ויותר פניות לסדנת אקרובלאנס. נראה שהתחום החדש יחסית הזה מתחיל להיות פופולרי בארץ. אני יכול להבין אותם, סדנת אקרובלאנס היא הזדמנות יוצאת דופן למפגש פיזי אך עדין. מפגש מחזק ומלמד ביטחון.
תיאור של אקרויוגה בקבוצה אקרובלנאס בקבוצה

מה הוא אקרובלנס?

אקרובלאנס (או בקיצור אקרו) הוא תרגול אקרובטי בזוגות או יותר, שמתבסס על איזון אדם על אדם אחר.

בגלל הקרבה הפיזית, התרגול של האקרו מתבסס הרבה על תקשורת, ומצריך מכל הצדדים להיות מאוד ברורים וגלויים לגבי הצרכים שלהם תוך תרגול עולם תנועה חדש, מאתגר וקסום. האקרו מחזק לא רק שרירים וגמישות, אלא גם משפר את ההתמצאות במרחב, אמון בגוף וחוכמת תנועה גופנית.

לימוד הטכניקה מהנה, מאתגר את הגוף, מייצר דינאמיקה ומאפשר ליהנות מחוויה לא שגרתית ומיוחדת.

קצת על המנחים שלנו

גוני

גוני גולן, מורה לאקרובלנס עם רקע באקרובטיקה אווירית, כיום אני מקדישה את עצמי לתרגול ולימוד אקרו. יצא לי לעבוד עם כמה מהאנשים הכי מוכשרים בעולם בקהילת האקרו, ואני מעבירה שיעורים קבוצתיים ופרטיים, מופיעה ומלמדת באירועים ובפסטיבלים. במקצועי אני מרפאה בעיסוק בתחום השיקום, תחום שנתן לי המון ידע בעבודה נכונה של הגוף ודיוק תנועה ליצירת הצלחות.

יוסי

יוסי קובי הוא אמן קרקס ומטפל רגשי עם תואר שני קליני בעבודה סוציאלית. יוסי חי את עולם הקרקס והאקרובטיקה מעל לעשור, מתרגל יוגה מספר דומה של שנים ובעל ניסיון עשיר בהנחיית סדנאות אקרובלנס למבוגרים.

תואם

תוֹאם בנוֹר אני עוסקת בקרקס כל חיי, ב3 השנים האחרונות גרתי באיטליה ולמדתי בבית ספר מקצועי לקרקס מודרני (Flic), שם התאמנתי והופעתי. בעלת ניסיון של 10 שנים בלימוד תחומי קרקס שונים (אקרובלנס, אקרובטיקה אווירית, גמישות, עמידות ידיים) ואהבה אמיתית למקצוע המיוחד הזה.

אז איך נראית סדנת אקרובלאנס

סדנת אקרובלאנס ושיווי משקל

סדנת אקרו תורמת מאוד לחיזוק שרירי הליבה. באמצעות עבודה משותפת עם פרטנר אנחנו מאתגרים את הגוף שלנו במנחים לא פשוטים וחדשים.

מתחילים בחימום, כולנו נמתח את עצמנו באמצעות תרגילים יוגה וגמישות כדי להרים את טמפרטורת הגוף.
בהמשך נעבור להדגמה בעזרת שני מדריכים שיסייעו לכם להיכנס על המנחים המיוחדים. יש תרגילים לכולם למתחילים למתקדמים, להורים ולילדים. יש תרגילי אקרובטיקה טיפוליים בהם נמתחים ומקבלים מסאז' בזמן תעופה. חלק מהעבודה תהיה באמצעות תרגילים לזוגות, לשלשות. לפעמים אפילו נגזים עם פירמידות המוניות. שגרתית ומיוחדת.

שאלות נפוצות
על אקרו

המילה אקרו נגזרת מהמילה המלאה אקרובטיקה.

הגדרות של אקרובט קרקס הוא אקרובט שמבצע פעולות אקרובטיות בקרקס. סוג של: אקרובט. ספורטאי המבצע פעולות הדורשות מיומנות וזריזות וקואורדינציה.

למעשה ההבדל העיקרי הוא השימוש השמרני יותר באלמנטים הקשורים לעולם היוגה כמו נשימה ותנוחות מדויקות יותר. האקרובאלאנס גם הוא עושה שימוש באלו האחרונים אך באופן פחות שמרני.
הסדנה דורשת הקשבה לגוף ולבן הזוג שעובד איתי. תקשורת זו מורכבת עבור צעירים וילדים. אני ממליץ לקחת את הסדנה מגיל 18 ומעלה. במקרים בהם הקהל הומוגני ניתן לקחת גם בגילאים צעירים יותר.
מספר האנשים האידיאלי על כל מדריך הוא 25. במקרים בהם יש יותר משתתפים ניתן להוסיף מדריכים או לחלק לקבוצות.
סדנת אקרובאלאנס מורכבת מהיכרות, מתיחות, תרגול וסיכום. לרוב סדנה באורך אופטימלי תנוע בין 50 דקות לשעה וחצי, תלוי בכושר וברמה, לצד דברים נוספים כמו תקציב ולו"ז.
הבחירה במנחה אחד היא לא אידיאלית ולרוב תקרה משיקולי תקציב. עם זאת לאור הניסיון של הצוות ניתן להעביר סדנה למתחילים עם מדריך אחד בלבד.
במידה ואתה שואל את השאלה הזו סימן שאתה כבר לא מתחיל.

למה זה בדיוק מה שאתם צריכים?

הסדנה מקרבת, מפתחת ובונה אמון קבוצתי, תורמת לשיפור מיומנויות תקשורת בינאישית, הקשבה לגוף ולאחר, משפרת ריכוז, חיזוק הגוף, יציבה ושיווי משקל. ניתן לקחת את הסדנה כסדנה משלימה ו/או כסדנה בפני עצמה.

מוכנים לעוף ביחד?

איזו חגיגה לתכנן לכם?

קרקסיוסי הוא הקרקס שלך, לכל אירוע!

יוסי במופע אש