מפעיל ימי הולדת : סיכום עשור בעבודה עם ילדים ל-5 טיפים

לימודי ילד טכניקת מתקדמת ברולה בולה קרקס יוסי

תוכן עניינים

הקדמה

מפעיל ימי הולדת ועשר שנים עבודה במאמר אחד. בתור ליצן ומפעיל יום הולדת מקצועי עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים, ראיתי הכול, או לפחות כמעט הכול, בכל הקשור למסיבות ימי הולדת ילדים מוזמנים לקרוא פה על ההפעלה שלי. מהטוב לרע ומה שביניהם, למדתי מה הופך מסיבה לבלתי נשכחת ומה גורם לאורחים לרצות עוד. כמובן שגם ראיתי הפעלות נוראיות שנגמרו בבכי. למזלי האינטואיציה והרצון ללמוד תמיד עמדו בצד שלי. אז אם אתם הורים, מפעילים, או כל אחד שמתעניין, במאמר זה אחלוק את 6 הטיפים המובילים שלי איך להפוך את הפעלת יום ההולדת של ילדכם ללהיט.

מפעיל ימי הולדת ? זה מאמר שלא תרצה לפספס. הורים? בין אם לקחתם אותי או לקחת מפעיל אחר, ממליץ לכם לקרוא טוב וליישם.

סידור שולחן כיבוד בהפעלת יום הולדת: דברו עם ה – מפעיל ימי הולדת שלכם

נכון שזה נשמע טריוויאלי אבל תתפלאו כמה פעמים הגעתי להפעלת יום הולדת ועיניי חשכו. מפלים של שוקולד, נהרות של סוכריות גומי וצלחות ענק של נחשים ממותקים. תראו, אני לא מכיר הרבה ילדים בני 6 שיכולים לשבת בשקט ובנוחות אחרי מנה כזאת של מתוקים. הורים, אם תכננתם הפעלה איכותית, לקחתם מפעיל, דאגתם לקישוט. למה להרוס עם שולחן מתוקים שמשגע את הילדים.

סדרו שולחן עם חטיפים בכמות הגיונית, זכרו שיש גם הפסקת אוכל ועוגה בסוף. הכי חשוב, תחזיקו בראש שילדים הם יצורים רגעיים, הם מתקשים לשים לעצמם גבול. ככל שיהיו מתוקים על השולחן הם ימשיכו לאכול. בנוסף הורים רבים משתדלים למנן את כמו המתוקים שילדיהם אוכלים, בואו לא נהרוס להם.

2. מפעילי ימי הולדת : בחרו הפעלה מותאמת גיל

לא סביר שהפעלה אחת מיועדת לכל הגילאים. לי לצורך העניין יש שלוש תבניות הפעלה לשלוש קבוצות גיל שונות. לגילאים הצעירים יותר 3-5, תתאים הפעלה קלילה, מצחיקה, ליצנית היתולית. בגיל הזה אפשר להפעיל את הילדים בעצמכם בעזרת המדריך שלי לתכנון הפעלת יום הולדת בחינם. ישנם מפעילים רבים המתאימים לגיל הזה, תוכלו לבחור ממגוון ההפעלות בטווח מחירים של 500-1200 שקלים. מפעיל ימי הולדת של טווח גילאים זה ממקדים את ההפעלה במוזיקה, בשיתוף החוגגים והאורחים יחד. הפעלות אלה לרוב במתח גבוה, הילדים בפעולה רוב ההפעלה ולכן לא נדרש מהם ריכוז שהם מתקשים לגייס. 

3. מפעיל ימי הולדת – תכנון זמנים: הפעלה שלא מורחת את הזמן

בתחילת דרכי אני זוכר את השיעור החשוב של חלוקת זמנים שהילדים לימדו אותי. אני זוכר איך הם היו מגיעים ושואלים "מה עושים אחר כך", או "מה יש עוד לעשות". לפעמים אלה היו ילדים עם קשיי "קצב וריקוד" ולפעמים גם היו ילדים עם חלוקת קשב נורמטיבית לגמרי. מה ניסו ללמד אותי?. ילדים מאבדים ריכוז כשנדרש מהם לבצע את אותם דברים שוב ושוב. זכרו, הפעלת יום הולדת צריכה להחזיק את הילדים עם עניין. מפעילי ימי הולדת, המלצה חמה ממני, חלקו את הזמנים לפרקי זמן של לא יותר מ 20 דק' לכל חלק. כשהמעברים ברורים לילדים הם יכולים לשמר את הציפייה לבא בהמשך ולשמור על רמת עניין גבוהה לאורך כל ההפעלה.

4. העשר הדקות הראשון: מלחמת התשה או כיף חיים

אין חשוב כרושם ראשוני. ילדים מטבעם סקרנים ובוחנים. הם רוצים לבדוק אם אנחנו איתם, אם נוכל לשרוד אותם ואם אנחנו נדע לשדר בגל שלהם. לאורך חייהם הם נתקלים במבוגרים שמציבים בפניהם אתגרים וסדר. בזמן הפעלת יום הולדת יש להם את ההזדמנות לאתגר בחזרה.

מפעיל יום הולדת עם ילדים משחקים בהפעלת יום הולדת

ההתנגדות הזאת חשוב לעבוד עמה נכון. מפעיל שיצלח את הדקות הראשונות של ההפעלה ייהנה משיתוף פעולה לאורך כל ההפעלה. כלל חשוב "זרמו עם ההתנגדות". אתם יכולים לנסות לעשות את זה דרך "שואו", או כל דבר מגניב שיגרום להם להיות סקרנים לפני ההופעה. תוכלו לחכות להזדמנות לזרוק משהו מצחיק. אל תיפלו למלכדות ה-"פינג פונג", במידה והם מגיבים לכם משהו שחק עם זה, הפכו את זה למשהו מצחיק, אל תתנגדו.

5. "הגזר הגדול": השתמשו בכוח הבריא של מפעילי יום הולדת

מפעילי ימי הולדת הם מעין יצור כלאיים מבוגר-ילד. ככאלה, הילדים נושאים את עיניהם אליכם בציפייה שתראו אותם. הילדים מצפים מכם לשמח אותם, אך גם לתת להם ערך. אני משתדל בהפעלות ימי הולדת שלי לתת לילדים דוגמה בריאה למשחק, לכנות, לדיבור בגובה העיניים. אני מלמד אותם שגבולות יכולים להיות ברורים, אך גם נעימים ולא נוקשים. כשאני מפעיל את הילדים אני תמיד מחזיק בראש שאני שם בשבילם. במקרים בהם אתם נתקלים בקושי, השתמשו בשיטת "הגזר הגדול". שיטה זו מבוססת על שטות שעברה לי בראש, אך גאונית בבסיסה. הגזר הגדול הוא הרעיון שכל הילדים רוצים לקבל במה. כל ילד רוצה שיראו אותו. כשאני רוצה לקבל תשומת לב, אני מציע "פרס", הפרס הוא תשומת לב ע"י כך שאני אבחר מישהו לעזור לי בקטע הבא. באחריות, הילדים מגיבים לזה.

מפעיל ימי הולדת – לסיכום

המאמר הזה מסכם עשור של עבודה עמוקה ורצופה עם ילדים לחמישה טיפים טובים עבור מפעילי ימי הולדת והורים. גם אם לרגע קל המידע נראה לכם טריוויאלי, אני ממליץ לכם לקרוא את המאמר ולנסות לתת לעצמכם להפנים ולפגוש אותו ברמות אחרות. לאורך השנים גיליתי כמה הטיפים האלה התחדדו והפכו להיות כלי חשוב בניהול ההפעלות ימי הולדת שאני עושה. הורים, ילדיכם חוגג יום הולדת בקרוב? מוזמנים להיכנס למדריך המקיף לבחירת הפעלת יום הולדת.

איזו חגיגה לתכנן לכם?

קרקסיוסי הוא הקרקס שלך, לכל אירוע!

יוסי במופע אש