סדנת ג'אגלינג

כובע קרקסיוסי אייקון

מהי סדנת להטוטים \ ג’אגלינג?

אולי קודם אסביר בקצרה מהו ג'אגלינג?
בג'אגלינג אנו עובדים על יכולות התיאום בין אזורים שונים בגוף שלנו כדי  להציג תרגילים פשוטים ומורכבים בעזרת חפצים שונים. 

בפשטות הג'אגלינג היא היכולת שלנו לזרוק דברים בצורה מגניבה וגם לתפוס אותם כשהם עושים את דרכם ארצה.

סדנת ג'אגלינג

מהי סדנת ג'אגלינג?

סדנת להטוטים היא אחד המוצרים המבוקשים ביותר בתוך תחום הקרקס. סדנת ג'אגלינג היא הזדמנות נפלאה להיחשף למגוון רחב של כלים ובעזרת מדריך מנוסה. 

פעמים רבות כשאנו מנסים דברים חדשים, תהליך הלמידה ארוך ומורכב. כשאנו עושים זאת עם מדריך מנוסה, תהליך הלמידה עשוי להתקצר ואתו גם חוויות ההצלחה. בקיצור הסדנה היא הזדמנות מדהימה לחוות את עולם הקרקס דרך פעילות. 

באיזה כלים נשתמש?

בסדנת ג'אגלינג נשתמש במגוון כלים כמו: כמו פוי, כדורים, חישוקים, קנדמה, דאפו, מקלות איזון, צלחות סיבוב, דיאבלויים, מקלות פרח ועוד מגוון אפשרויות.

באיזה פורמטים אפשר לקחת את הסדנה?

ניתן לקחת את סדנת הג'אגלינג בצורה של תחנה פתוחה. סדנה פתוחה מתאימה לימי הפנינג או למקרים בהם מספר משתתפים גדול ולמקרים בהם יש עוד מספר תחנות פועלות במקביל ואנו לא רוצים להגביל את הילדים להיכן ללכת.

אפשרות שניה לקחת את הסדנה כסגורה. כלומר כשאנו יודעים כמה ילדים יש בתחנה בזמן נתון ולכמה זמן הם הגיעו לתחנה. המשמעות במקרה כזה היא שיש לנו אפשרות לעשות הדגמה מקצועית והסבר על הכלים.

מנחה קרקס מדגים פעולה נכונה עם דיאבולו שהוא אחד מכלי הג'אגלינג השונים

חשוב לדעת...

מגוון הכלים – בתחנה ניתן לשלב בין 5 – 10 כלים שונים לכן אתה יכולים להתייעץ איתי לגבי כמה כלים לשלב בסדנה.

מספר מדריכים לקבוצה – בזמן המשחק הכלים נוטים להתפזר ולהסתרבל, לכן רצוי נוכחות של מדריך שעושה סדר. דבר נוסף כאשר תשומת ליבו של המנחה מתחלקת על יותר מ- 50 משתתפים, רמת הפניות שלו הולכת ויורדת ומשפיעה על חווית המשתתף.

דגשים לבחירת המיקום – הסדנה מתאימה לאוויר הפתוח כמו גם למקומות סגורים. אך יש לקחת בחשבון שכשעושים סדנת ג'אגלינג בחוץ, אנו חשופים לרוח העשויה להקשות עלינו עם הכלים. כשאנו בפנים צריך לדאוג למרחב שיאפשר נוחות לכל משתתף להתנסות בניחותא. גם תקרה גבוהה מעל 2.5 מטרים תאפשר לנו לזרוק חפצים לאוויר בכיף.

מה נדרש ממנחה סדנה?

אחד האתגרים של מנחה סדנה הוא היכולת לעורר עניין תוך כדי סיוע למשתתפים להשיג חווית הצלחה לצד ההנאה. 

ממש כמו שאמן במה מרגיש במופע את הקהל כך גם מנחה הסדנה צריך להיות עם אינטליגנציה רגשית גבוהה ועם קשב רב לקהל שעובד אתו. תפקיד המנחה הוא לעזור למשתתף לקבל את החווית הצלחה המותאמת עבורו. 

מנחים מוכשרים גם למדו עם השנים לא רק לתת את הפידבק הרגשי אלא גם טכניקות שעוזרות למשתתפים להתגבר על כל מיני מכשולים שהגוף והמוח האנושי מציבים.

לאיזה גיל סדנת הג'אגלינג מתאימה?

סדנת הג'אגלינג מתאימה לגילאי 5 ומעלה. עם השנים למדתי שאפשר להרוויח המון בחלוקה לקבוצות גילאים

גילאי 5-7, 9-11 11 ומעלה

ילדה בקטע צלחות

מהלך הסדנה

חימום קצר

שונה לגמרי מהתמונה שעולה לכם בראש משיעורי החינוך גופני של סיבובי ידיים ומפרקים.  בשלב זה אנחנו נעבור מהר למשחקים שמשלבים עבודה לבד, בזוגות ובקבוצה כשהמטרה היא גילוי היכולת המולדת לשנו להעביר את תשומת לב שלנו כמו גם פיתוח הבנה בסיסית מה היא קוֹאוֹרְדִּינַצְיָה ואיך היא באה לידי ביטוי בג'אגלינג.

הצגת הכלים

אחרי שמרגישים שהכול זורם וגם אנחנו כבר מרגישים בנוח בקבוצה עוברים להצגת הכלים. ההדגמה היא ההזדמנות של מנחה הסדנה להכניס "חיים" בכלים המוזרים האלה שמונחים על השולחן.  בואו נכיר ביחד איך מזיזים ומשתמשים בצורה הבסיסית את הכלים לפני שאנו עוברים הלאה לתרגילים מורכבים יותר.

 

מהתאוריה למעשה,  אז נשים לנו מוזיקה קרקסית ברקע כדי להכניס לאווירה ואני מבטיח לכם שהמדריך כבר מסתובב ביניכם לדאוג שכל אחד ואחת מכם יוצאים היום עם חווית הצלחה.

התנסות חופשית

הזמן שבו לכל אחד מהמשתתפים יש הזדמנות לחוות את הכלים בעצמו. כמובן שמדריך הסדנה כאן בשביל לסייע לכל אחד ואחת מכם.

מעבר אל העולם הרגשי לרגע…

איך אנו מגדירים הצלחה?

טוק-טוק המציאות דופקת בדלת.. כמו בלימוד כל יכולת חדשה לא נצפה בשיעור הראשון להפוך למאסטרים בקרקס. כמו שאני לא אתאכזב אם אנסה להתחרות בפורמולה 1 בלי ניסיון קודם, כך גם לא נכון יהיה להתאכזב אם היינו נכשלים בניסיון לסובב צלחת ולאזן אותה על האף בניסיון הראשון.

 בג'אגלינג כמו בכל תחום האמנים הגדולים השקיעו מאות ואלפי שעות של אימונים כדי להגיע להצלחה שלהם.

בואו אגלה לכם סוד, חלקם אפילו לא הצליחו לסובב צלחת בפעם הראשונה.

איזה עוד סדנאות יש לך להציע?

יש מגוון סדנאות קרקס ופעילויות שעשויות להתאים לאירוע שלכם.
בשנים האחרונות אני עובד על פיתוח תוכן איכותי שמתאים לתהליכי התפתחות אישית, סדנאות לערבי צוות, סדנאות לימי הולדת, סדנאות ג'אגלינג למבוגרים ועוד.

אפשר להזמין סדנאות משולבות בהן נחווה כמה מהאלמנטים המופיעים בסדנאות האחרות שאני מציע. כל הסדנאות בנויות תחת ההנחה שג'אגלינג מאתגר אותנו בכל המרחבים פיזיים, מנטליים ורגשיים.

אחד המוצרים המבוקשים ביותר הוא שילוב של סדנה ומופע. 

למה כדאי לי ללמוד ג'אגלינג?

למה כדאי לי ללמוד כל מיומנות חדשה? ראשית, אני מאמין שכל מיומנות חדשה פותחת עבורנו דלתות חדשות לעולמים חדשים. הג'אגלינג עבורי היה דרך לאתגר את עצמי כל פעם מחדש בעולם שהוא כמעט ללא גבולות.

בא לי לתת לכם מוטיבציה. אז אם בא לכם להכין כדורים ולהתחיל להתאמן כנסו למדריך הזה והכינו כדורי ג'אגלינג בקלות. 

אלה מכם שמחפשים סיבות רציונליות נוספות

הג'אגלינג מאפשר לנו עבודה על תחומים מאוד חשובים בחיינו. היכולת להיות גמישים במחשבה, שיפור יכולת הריכוז שלנו ועוד הרבה דברים נוספים. כתבתי מאמר סקירת ספרות על איך הג'אגלינג משפר את המוח שלנו. מוזמנים להיכנס לקרוא.

סדנת ג'אגלינג
הסדנה היא הזדמנות לצחוק ולהשתעשע, כמו גם לשפר יכולות פיסיות ומנטליות כאחד.

כבר במפגש הראשון

איך הג'אגלינג התפתח

לסיום השארתי לכם פה קישור לסרטון ביוטיוב להרצאה של ג'יי גילגן מספר על האבולוציה של הג'אגלינג בצורה מגניבה וסוחפת.

(לחצו על התמונה להגדלה)

בואו ניפגש!

איזו חגיגה לתכנן לכם?

קרקסיוסי הוא הקרקס שלך, לכל אירוע!

יוסי במופע אש