מופע להטוטים

הגעתם למקום הנכון, מופע להטוטים הוא מופע מצחיק שמתאים לגילאים שונים אך בייחוד לילדים מגילאי 4 ומעלה תוכלו לצפות פה בסרטון המופע שלי

מופע קרקס מופע להטוטים

מופע להטוטים

אם הגעתם לדף הזה אתם בטח תוהים מה ההבדל למעשה בין מופע ג'אגלינג למופע קרקס או מופע להטוטים בכלל. אם כך, אני אפשט לכם את זה, תוכלו להיכנס בכפתור הזה אל הדף הראשי שלי שמדבר על מופע קרקס. למה? פשוט כי זה בעצם מה שאתם מחפשים. מופע להטוטים או מופע ג'אגלינג מה למעשה אותו הדבר.

אז עכשיו שאנחנו כבר יודעים שג'אגלינג ולהטוטים הם ממש מילים נרדפות נבין מה זה בכלל ג'אגלינג. ג'אגלינג הוא תחום שלם ועצמאי בתוך עולם הקרקס הקשור במניפולציות בחפצים שונים, הידועים הם הכדורים, אלות וטבעות. כשאנשים מזמינים מופע היום הקשור לתחום הקרקס הם מצפים לראות את האמן מבצע מגוון רחב של אומניות מתחום הקרקס, לאו דווקא ג'אגלינג.

ילדים הם ליצנים מטבעם

הסתכלו בפעם הבאה על ילדיכם הקטן וראו באיזה חופשיות הוא משוטט בעולם. ילדים כאשר מספקים להם את התנאים הבסיסיים הם מקור השראה נהדר לאותנטיות וביטוי עצמי רדיקלי.
הדמות שלי היא דמות גמישה מאוד, שואלים אותי לפעמים אם אני לא מפחד שדברים עלולים להשתבש במופע, התשובה שלי תישאר זהה. זה טוב לי שדברים משתבשים. כשדברים משתבשים הדמות שלי חוגגת, אני זוכה לעבוד עם הדברים שקורים ברגע עצמו.
אני לא מנסה לכוון פה לכך שהמופע שלי הוא כולו אלתורים, אך לדעתי המופע עובד טוב יותר כשהדמות שלי יכולה לעבוד עם חומרים שהקהל מספק. 

איזה אומנויות קרקס יש במופע קרקס או מופע להטוטים

במופע קרקס טוב, תוכלו לראות שילוב של אלמנטים מתחום האקרובטיקה, איזון חפצים ושיוו משקל, רכיבה על חד-אופן ועוד. במופעי קרקס טובים המנחה יהיה ליצן טוב, או בעל יכולות של ליצנות והנחיה טובים. ישנם אנשים שהם יותר אקרובטים, יש כאלה שהם יותר בשיווי משקל או אקרובטיקה אווירית ויש כאלה שהם להטוטנים מטבעם.

למרות הנטייה הטבעית של אדם, בתחום הקרקס לרוב תוכלו לראות אמנים מבצעים מגוון רחב של איכויות מתחום הקרקס. הביקוש למופעים מעלה את התחרות ולצד הביקוש הגובר מצד הקהל לקבל חוויה הוליסטית ומגוונת גם כאשר מופיע אמן אחד, הובילו אמנים רבים להשתכלל ולהציע מופעים משולבים.

מופע להטוטים : האם רב תחומיות פוגע באיכות?

התשובה שלנו היא לחלוטין לא. אמן יכול לבנות את המופע שלו סביב האיכות שלו ולהוסיף ביצועים מתחומי התמחות שונים על מנת "לעבות" את המופע שלו ולתת לקהל את מה שהוא מבקש.

אנחנו תומכים באמנים המתמקדים במופע שלהם גם באיכות אחת בלבד מתחום הקרקס. מופע שהוא לא בעל גיוון באומניות הקרקס שהוא מציג אינו מעיד על כך שהוא מופע פחות טוב. מופע בידור מסוג קרקס הוא מופע בידור לכל דבר ועניין. אנשים עם יכולת טובה לבדר אנשים יכולים לבנות מופע שלם כבר סביב אלמנט אחד בלבד מתחום אחד ספציפי מתוך הג'אגלינג.

מופע להטוטים : האם לקחת מופע יחיד או מופע זוגי? או אולי בכלל קברט?

האמת שזה די תלוי בתקציב שלכם ואפילו זה לגמרי לא בטוח. היום יש מגוון רחב מאוד של מופעים. לעיתים מופעי יחיד יכולים להגיע לאותו המחיר של מופע בזוג. לכן במידה ואתם בוחרים מופע ליישוב שלכם או אולי למרכז הקהילתי, נסו לבחור מופע לפי האופי של התכנים. במידה ויש לכם תקציב ממש גבוה, תוכלו לקחת מופעי קברט המשלבים כמה אומנים יחד. 

קבוצת אנשים מחופשים בחגיגה

ליצנות ברצינות

אז הבנו שליצנים זה עסק רציני בהחלט, מדובר בכישורים רבים וכישרון גדול. ברוסיה ליצן היא לא מילת גנאי, אלא מילה שמתארת אדם עם כבוד. פיליפ גולייה הבעלים והמנחה הבכיר בבית הספר המוכר והמוערך בעולם לליצנות אמר פעם בריאיון שלדעתו בכל דור יש ליצן אחד או שניים לכל היותר. 

ליצנים מוכרים מתקופות שונות הם צ'ארלי צ'אפלין, מיסטר בין וסשה ברון כהן. מה משותף לכל אחד מהם?
שלושתם הם דמויות קצה. שלושתם משתמשים בתיאטרון פיזי ושלושתם יכולים להיכנס בקלות להגדרה של ליצן אך בקושי רב להגדרה של סטנדאפיסטים או אמני תיאטרון.


היום ניתן ללמוד ליצנות בארץ רק בקורסים לא רשמיים של אמנים מסוימים שלמדו בעצמם תיאטרון, ליצנות, משחק בבתי ספר ברחבי העולם. אך עד לעת כתיבת תוכן זה אין בית ספר רשמי לליצנות בארץ. אל תתייאשו זה לא אומר שלא כדאי להירשם לאחד מהקורסים הללו.

איזו חגיגה לתכנן לכם?

קרקסיוסי הוא הקרקס שלך, לכל אירוע!

יוסי במופע אש